Захоплення Криму відбулося під особистим керівництвом президента Росії Володимира Путіна. Про це голова окупаційної влади Криму Сергій Аксьонов розповів під час свякувань 5-ї річниці анексії українського півострова. За словами Аксьонова, Крим став «частиною РФ» завдяки мужності його жителів та особисто Путіну, повідомляє канал 24 з посыланням на «Громадське«.

«Упевнений, що все це сталося завдяки волі та мужності кримчан – тих, хто в 2014 році зробив свій історичний вибір, за підтримки всіх громадян РФ, всіх органів влади РФ – законодавчої, виконавчої – і, звичайно, під керівництвом нашого президента, нашого лідера Володимира Володимировича Путіна», – заявив Аксьонов.

Нічого б не вийшло, якби наш президент Володимир Володимирович Путін особисто не керував цією операцією і не ухвалював особисто рішення, від яких залежали долі кримчан та севастопольців. (…) Дякуємо росіянам, силам спецоперацій, усім, хто був тут і брав участь у забезпеченні безпеки проведення «референдуму»,
– сказав керівник кримських окупантів.

Анексію Криму Аксьонов назвав унікальною операцією. Він додав, що все відбулося настільки швидко, зухвало і нахабно, що «наші опоненти не встигли оговтатися».

«Я запросив в Кремль керівників наших спеціальних служб, міністерства оборони, поставив перед ними завдання врятувати життя президента України (Віктора Януковича), його просто знищили б», – заявив Путін.

Ми приготувалися діставати його (Януковича) прямо з Донецька, по суші, по морю і з повітря. Це було між 22 і 23 лютого, ми закінчили близько 7:00. І розлучаючись, я всім колегам сказав: ми змушені почати роботу з повернення Криму до складу Росії,– сказав російський президент.