Крим є окупованою територією України, яка повинна бути повернена під контроль Києва разом із виплатою компенсації з боку Росії. Про це йдеться у заяві, оприлюдненій штабом кандидата в президенти України Володимира Зеленського у відповідь на відкрите звернення лідера кримськотатарського народу Мустафи Джемілєва, пише «Апостроф»

«Крим, безумовно, є окупованою територією України. Як відомо та визнано у всьому цивілізованому світі, ця окупація відбувалась в абсолютно протизаконний та насильницький спосіб. Так званий референдум не може вважатися актом, який свідчить про вільне волевиявлення мешканців АРК, адже він відбувався під дулами російських автоматів та без участі значної кількості громадян кримськотатарського, українського, навіть російського, та іншого етнічного походження», — йдеться у заяві.

У Зеленського зауважують, що Крим має повернутися до складу України, а Росія повинна виплатити компенсацію за завдані окупацією збитки, з «урахуванням відшкодування постраждалим та родинам загиблих від російських репресій».

«Ми не готові віддавати, дарувати, здавати в оренду або у використання суверенні території України та її громадян – це не може бути предметом переговорів та домовленостей», — наголосили в штабі Зеленського.

Там також зауважили, що неготові пожертвувати Кримом в обмін на домовленості щодо деескалації на Донбасі.

Разом із тим у Зеленського підкреслили, що «військове рішення конфлікту з Росією є неприйнятним, як з точки зору національних інтересів України, так і з точки зору наших західних союзників».