Експерти в США одноголосно сходяться на думці, що дебати перед другим туром виборів потрібні між кандидатами в президенти Петром Порошенком і Володимиром Зеленським. Американські політологи вважають, що саме на цій дискусії стане зрозуміло, як бачать розвиток і курс України на наступні п’ять років претенденти на президентське крісло. Про це вони розповіли «Голосу Америки», пише сайт СЕГОДНЯ

Так, експерт Центру аналізу європейської політики Браян Вітмор вважає, що тільки на дебатах стане зрозуміло, що готовий запропонувати країні Зеленський.

«Звісно, потрібні дебати! Це безумство проводити президентські вибори, де вирішується доля твоєї країни, без дебатів. Що вони збираються робити з корупцією? Україна трансформується з олігархічної країни в країну з справжнім плюралізмом. Я хочу знати, як кожен кандидат бачить цей шлях. за п’ять років ми цього не побачили, або ж прогрес був дуже повільний. Зеленський до цього обіцяв цуценят, веселки і чудеса. Я б хотів бачити, які справжні, конкретні кроки він збирається зробити. і єдиний шлях це побачити – це дебати», – сказав він.

У свою чергу директор аналітичного Центру Байдена Майкл Карпентер також вважає, що перед українським суспільством і Порошенко, і Зеленський повинні відповісти на головні запитання: як розібратися з корупцією, виграти війну і підняти економіку України.

А ось Мелінду Гарінг з Атлантичної ради США цікавить, чому Зеленський вважає, що референдум щодо НАТО абсолютно необхідний, якщо сьогодні опитування говорять, що більшість українців підтримують вступ до НАТО.

«Чому ми взагалі про це говоримо? Україна визначилася з цим питанням і твердо стоїть на прозахідному шляху. Від Порошенка я хочу почути, як він збирається розвивати економіку. Українська економіка зростає лише на 3,5%. Це найбідніша країна в Європі, навіть бідніше Молдови. У нього було п’ять років, щоб перезапустити економіку. Які нові ідеї у нього є?» – зазначила експерт.