Юрій Луценко як генеральний прокурор України не відповідає вимогам закону “Про прокуратуру”, його призначили з порушенням законодавства, сказано в поданні президента України Володимира Зеленського про надання згоди парламенту на звільнення Луценка з посади генпрокурора.
гідно з обґрунтуванням з посиланням на законодавство, генпрокурор є прокурором органу прокуратури, і перебування на адміністративній посаді не звільняє його від здійснення повноважень прокурора.

Крім того, згідно із законом “Про прокуратуру”, претендент на адміністративну посаду в прокуратурі має відповідати загальним вимогам до прокурора – наявність вищої юридичної освіти, стаж роботи в галузі права, володіння державною мовою.

“Таким чином, генеральним прокурором може бути особа, яка відповідає вимогам, встановленим статтями 27 та 40 закону України “Про прокуратуру”, зокрема в частині дотримання вимог щодо наявності вищої юридичної освіти та стажу роботи у галузі права”, – йдеться в представленні глави держави.

Також, Фракція «Батьківщина» вирішила підтримати зняття з посади генерального прокурора Юрія Луценка.

Однак Юлія Тимошенко зажадала від Володимира Зеленського назвати кандидатуру наступника Луценко. Про це лідер партії «Батьківщина» написала на своїй сторінці в Facebook.

Також Леді Ю прокоментувала подання Володимира Зеленського про зняття з посади чинного генпрокурора. Зокрема, Тимошенко зазначила, що поки при владі перебувають представники команди Петра Порошенка – генпрокурор Юрій Луценко і глава СБУ Василь Грицак, екс-гарант і його команда не відповідатимуть перед законом за всі свої незаконні діяння. Також Тимошенко заявила, що стара команда збирається пройти до Верховної Ради і знову отримати можливість правити країною.
Тому Юлія Володимирівна впевнена, що потрібно вносити не тільки подання на звільнення Луценка, а й відразу ж готувати документи на призначення нового генерального прокурора. Також лідер «Батьківщини» впевнена, що Верховна Рада повинна прийняти рішення і зняти з посади чинного главу ГПУ.