На Мюнхенській конференції з безпеки міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що зовнішній курс не зміниться в разі зміни президента за підсумками виборів 2019. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на трансляцію українського ланчу в Мюнхені.

Міністр зазначив, що не очікує якихось істотних змін зовнішньої політики України, навіть якщо країну очолить новий президент. У той же час він звернув увагу, що у разі обрання нового президента йому доведеться рахуватися з думкою народу.
«Того, хто наважиться вести справи з росіянами на умовах росіян, просто викинуть з вікна. Сподіваюся, не буквально», — пожартував Клімкін.
Нагадаємо, раніше президент Петро Порошенко заявив, що наступного тижня підпише зміни до Конституції про зовнішній курс на вступ до Європейського союзу та НАТО.
Перед робочим візитом на Мюнхенську конференцію з безпеки він також заявив, що гарантувати Україні свободу може лише членство в НАТО і ЄС.

«Гарантувати мир і свободу нам, як і всім сусідам Росії, може тільки членство в потужному оборонному об’єднання в НАТО і членство в Євросоюзі, яке забезпечить розвиток демократії і верховенства права, економіки та стандартів життя України», — зазначив Порошенко.