Президент України Петро Порошенко під час поїздки в Закарпатську область заявив, що з 1 квітня українським військовим, які виконують завдання на передовій на Донбасі, піднімуть розмір «бойових» доплат, пише сайт СЕГОДНЯ

За його словами, у бійця ООС на «нулі» зарплата буде не менше 22 тисяч гривень.

«Наші бійці повинні отримувати належне грошове забезпечення. Ми підкреслюємо, що з 1 квітня доплата бійцю на першій лінії (оборони на фронті) буде становити вже не 10 тисяч, а 12 тисяч гривень. А всі виплати воїну на передовій становитимуть не менше 22 тисяч гривень. Це мій пріоритет як верховного головнокомандувача», – сказав Порошенко.

Голова держави зазначив, що також доручив міністру оборони Степану Полтораку підвищити зарплати гірничо-штурмовим підрозділам (йдеться про закарпатську 128-у бригаду і 10-у в Івано-Франківській області). У Twitter президента вказується, що доплата становитиме 23%.

Нагадаємо, за станом на 2017 рік зарплата рядового солдата на Донбасі становила 17 тис. грн Зарплати у десантників і морської піхоти вищі, ніж у військовослужбовців інших підрозділів ЗСУ.

У той же часз 1 січня 2019 року військовим знову підвищили зарплати. Як розповідав Степан Полторак, командир бригади став отримувати майже 26 тисяч гривень (на сьогоднішній день – 17-18 тис. грн), командир батальйону 19-23 тис. грн (14 тис. грн зараз), командир роти 16 тис. грн (12 тис. грн на даний момент).