Міністр закордонних справ Павло Клімкін заявив, принципових змін у зовнішній політиці України за новообраного президента не буде. Про це він сказав в інтерв’ю телеканалу CNBC, пише Корреспондент.net

Журналіст задав питання міністру про благополуччя України в майбутньому, а також зазначив, що на Заході не мають уявлення про те, які ідеї є у ​​кандидата Зеленського щодо політики міжнародних відносин, як він збирається мати справу з Росією і як він буде поводитися із західними союзниками.

«Послухайте, я майже впевнений, що не буде повного розвороту назад (в контексті міжнародної політики — ред.), повороту направо або наліво у зовнішній політиці. Українське суспільство просто не дозволить нікому піти від основного напрямку української зовнішньополітичної орієнтації. І йдеться про шляхи до ЄС і НАТО», — сказав міністр.

На питання журналіста про те, чи не поміняє Україна свої відносини з Російською Федерацією, Клімкін відповів негативно, наголосивши, що нинішній менталітет українських громадян і їхнє ставлення до РФ, а також курс на ЄС і НАТО — «це назавжди».

«Якщо ви запитаєте у людей на вулицях, це назавжди. Йдеться про наш менталітет, про нашу історію, про нас — українців. Україна продовжить рух до трансатлантичної спільноти в напрямку НАТО, ЄС. Можуть бути деякі відмінності, тимчасові рамки, але з точки зору стратегії, це вирішено на 100%», — заявив він.