У 2019 році доля збройного конфлікту на Донбасі залежатиме від результатів виборів в Україні. Водночас у Збройних силах України не відкидають можливого загострення уже в найближчі дні. Про це заявив в ефірі ObozTV учасник АТО, військовослужбовець 10-ї ОГШБр Гліб Бабич, коментуючи ситуацію на сході України, повідомляють Патріоти України.

На запитання, чи можливий мир на Донбасі у 2019 році, Бабич відповів: «Це справа не тільки України, це справа міжнародної спільноти – дотримуватися своїх планів щодо допомоги нам і впливу на Російську Федерацію. Це дуже сильно залежатиме від виборів цього року. І найголовніше питання – що мати на увазі під словами «завершити війну». Як, на яких умовах, що буде потім?»

Військовий також прокоментував можливість російських провокацій у зв’язку з отриманням українською церквою Томосу про автокефалію 6 січня. «Вони здатні на все, і ми це знаємо. Це люди без совісті, без принципів, це цілком людоїдська країна і структура, тому очікувати можна усього, що завгодно. Але ми готуємося до цього, і думаю: якщо навіть будуть проблеми, ми з ними впораємося», – запевнив він.

Також Бабич розповів, як зустріли Новий рік українські військові на передовій. «Відзначили як завжди – Новий рік і подібні свята армія завжди проводить у стані підвищеної боєготовності, оскільки цілком можливі провокації… Незважаючи на те, що в ці дні було тихіше, ніж завжди, ми маємо втрати. На відміну від наших військових, та сторона неодноразово порушувала режим тиші. Це відбувається постійно кожного свята, ми звикли до цього», – розповів учасник АТО.