У мене для вас, шановні українці, знову погані новини. Порошенко з Ахметовим та Гройсманом ніяк не можуть нажертися — а значить, вам всім знову доведеться розщедритися їм на матеріальну допомогу. Ні, я не про підвищення ціни на газ.

Оскільки ви його мовчки проковтнули, ця трійця, не відкладаючи справу у довгий ящик, придумала нову схему, як стати ще багатшими за рахунок того, що всі ви станете ще біднішими.

Уважно стежте за руками, я зараз поясню вам, як вас всіх в черговий раз збираються взути олігархи, яким ви всі чомусь покірливо платите, скільки вони скажуть.

Зараз в Україні в галузі енергетики діє певна подоба кастрованого ринку. Виробники електроенергії пропонують державному підприємству «Енергоринок» закупити у них електрику, а вона зобов’язана вибирати в першу чергу пропозиції з найменшою ціною. Іншими словами, яка ТЕС дала найменшу ціну вугілля, у тій і закуповується електрика.

Але минулого тижня міністр енергетики та вугільної промисловості Насалик вніс на затвердження Кабміну проект розпорядження, згідно з яким ДП «Енергоринок» зобов’язаний закуповувати в першу чергу не ту електроенергію, яка менше коштує, а ту, вугілля для якої здобуте на шахтах бізнес-партнерів Порошенка — Ахметова та Кононенка.

Варто ще додати, що 85% ТЕС, що працюють на вугіллі марки Г, належать Ахметову, а решта ТЕС, щоб мати можливість продати електроенергію, будуть змушені купувати вугілля або у нього, або у Кононенка — і за тією ціною, яку вони заламують. Ось такий «вільний ринок». Не хочеш купувати вугілля в Ахметова? Тоді купуй у Кононенка. Не хочеш у Кононенка? Завжди є ще один постачальник — Ахметов. А якщо ти не згоден, то працюєш на Путіна і «розхитувати Україну».

Яке це має відношення до ваших гаманців? Та дуже просте! Вам просто піднімуть ціни на електроенергію, обґрунтовуючи це тим, що «собівартість електроенергії подорожчала і не покривається тими тарифами, які платить населення». Подорожчають всі товари, оскільки ціна електрики закладена в собівартість всіх товарів і всіх торгових націнок в магазинах.

Сирітки-мільярдери Ніяк не нажеруться і ви все зобов’язані їм допомогти. А під чергове підвищення для вас тарифів можна буде навісити на країну ще кілька міжнародних кредитів, щоб вкрасти і їх. Все одно віддавати не їм, а вам і вашим дітям.

На жаль, відбувається саме те, про що я вже давно вам кажу. Кожен день, що ви терпите цей барижно-олігархічний режим, робить ваше майбутнє, майбутнє ваших дітей і всієї країни все безпросвітніше й безпросвітніше.

Вони кожен день крадуть ваше майбутнє і майбутнє ваших дітей, і продовжуватимуть це робити, поки у вас не увірветься терпець. Я не сумніваюся, що одного разу він увірветься, і цим злочинцям доведеться бігти з країни, щоб розлючений народ не втопив їх в чані лайна на Майдані.

Але чим довше ви терпите цих бариг, тим менше шансів у вас буде вибратися з тієї прірви, куди вони зіштовхують Україну і всіх українців.

Mikheil Saakashvili