Українцям повідомили про нові субсидії, а боржникам дали ще один шанс

Виплата субсидій «живими грошима», на думку фахівців, себе не виправдала повною мірою, оскільки була непідготовленою. Тому влітку частка українців, які отримували пільги на оплату комуналки готівкою, втратять таку можливість в подальшому.

У цьому процесі ключову роль зіграв політичний курс, адже значна частина коштів з держбюджету пішла на виборчий процес.

За словами експерта з питань житлово-комунального господарства Українського інституту аналізу та менеджменту політики Андрія Нікончука, також, отримавши додаткові кошти до пенсій (субсидії готівкою виплачували разом з пенсіями) субсідіанти розібралися, що це за виплати, і витратили їх не за призначенням.
«В результаті замість того, щоб стимулювати економію споживання енергоресурсів, влада отримала близько 25% боржників-субсідіантів, і тепер незрозуміло, як з них стягнути борги, – аналізує Никончук. – Якби вводили монетизацію, як спочатку планувалося, тобто без можливості видавати готівку на руки до кінця опалювального сезону – а це спокусливо великі суми, в 3-4 рази більші, ніж субсидії влітку, – то результат був би зовсім інший», – каже фахівець.

Позитив, на його думку, в тому, що люди зрозуміли: з’явиться заборгованість – пільг більше не бачити. А також, боржникам дали ще один шанс, пообіцявши призначити їм знижку від держави на оплату комуналки, але вже в безготівковій формі.