Президент РФ Володимир Путін отримав новий “газовий удар”.Про це йдеться в опублікованому в офіційному виданні Євросоюзу документі, передає Обозреватель.

Повідомляється, що нові газові правила вступили в силу з сьогоднішнього дня. Відтепер, Володимир Путін може використовувати лише 50% потужності газопроводу “Північний потік-2”, яким Кремль активно шантажував Україну і Європу.

Згідно нової газової директиви, тепер нові газопроводи з третіх країн до Євросоюзу в територіальних морях держав ЄС повинні будуть відповідати певним правилам, які раніше поширювалися на наземні труби.

Також можна скасувати наступні нововведення: половину потужності труби повинні залишити для незалежних компаній; оператором путінського проекту повинен бути не пов’язаний з “Газпромом” Nord Stream 2 AG, а незалежна компанія; Німеччина отримає право обмежувати дії директиви за згодою з Єврокомісією.

Друга норма може призвести до того, що, при проектній потужності в 55 млрд куб. м в рік, використовувати путінський газопровід будуть тільки половину. Правда, для “Північного потоку-2” можуть затвердити винятки. І на це свою згоду повинна дати країна, яка перша приймає “блакитне паливо”, тобто Німеччина.
Погодивши своє рішення з Європейською комісією, Берлін може надати для президента Російської Федерації Володимира Путіна особливі умови. Після прийняття директиви в офіційному Кремлі заявили, що газопровід “Північний потік 2” буде побудований в строк, незважаючи на нові правила