У Меркель, після довгих коливань та марних переговорів з Росією нарешті наважились приєднатись до зусиль США та Великої Британії зі стримування російської збройної експансії в басейнах Чорного та Азовського морів

В уряді ФРН заявили про готовність забезпечити військову присутність кораблів Збройних-морських сил Бундесверу в Чорному морі. Це питання обговорювали в ході зустрічі заступника міністра оборони України з питань європейської інтеграції Анатолія Петренка з уповноваженим з питань Східної Європи, Кавказу та Центральної Азії Федерального МЗС Німеччини Міхаелем Зільбертом і з парламентським держсекретарем Бундесверу Томасом Зільбергорном, повідомляють Патріоти України з посиланням на прес-служба Міністерства оборони.

«В ході зустрічі йшлося про перспективи введення миротворчої місії на сході України і розміщення в Чорному і Азовському морях спостерігачів ОБСЄ з метою недопущення ескалації збройного конфлікту і вжиті заходи та загальну стратегію звільнення незаконно заарештованих Російською Федерацією українських моряків, стан здоров’я яких останнім часом погіршився і викликає занепокоєння», — йдеться в повідомленні.

Сторони говорили про перспективи розширення військово-технічного співробітництва між двома країнами, а також нарощуванні військово-морських можливостей України. Також обговорювалося придбання Міністерством оборони України повноважень із закупівель озброєння і військової техніки, іншого майна з імпорту, що відкриває нові можливості для цього.