Винищувачі НАТО, що базуються в Естонії на авіабазі Емарі, на цьому тижні будуть відпрацьовувати бриючі польоти над територією країни. Буде задіяна велика кількість техніки. Про це повідомляє «Інтерфакс» з посиланням на прес-службу Головного штабу Сил оборони. Повідомляє https://korupciya.co
Повідомляється, що літаки ВПС Німеччини «Eurofighter» протягом тижня будуть здійснювати польоти на висоті не менше 152 метрів (500 футів) далеко від населених пунктів. У Головному штабі відзначили також, що країни НАТО виділяють певні частини свого повітряного простору для проведення навчань і тренувань ВПС, в тому числі для бриючих польотів. Такі ділянки виділені і в Латвії, Литві та Естонії.

Згідно з рішенням Ради Північноатлантичного союзу, охорону повітряного простору країн Балтії на ротаційній основі здійснюють військово-повітряні сили країн НАТО з 29 березня 2004 року, коли Латвія, Литва та Естонія, які не мають своїх винищувачів, стали членами альянсу.

Охорона повітряного простору країн Балтії є складовою частиною концепції «розумної оборони», метою якої є збереження ресурсів держав альянсу. Ще один загін ВПС НАТО розташовується на авіабазі в литовському Шауляе.

Варто зазначити, що кооперація з країнами-членами Альянсу могла б підняти українську авіацію на новий щабель.

Державний концерн «Укроборонпром» забезпечив сервісне обслуговування, ремонт і виробництво запчастин для бойової авіації, проте є і плани на кооперацію з Північноатлантичним альянсом.
Про це перший заступник гендиректора держконцерну Сергій Омельченко

«Поки державний концерн «Укроборонпром» забезпечив сервісне обслуговування і ремонт, виробництво відповідних запасних частин для бойової авіації. А що стосується створення нових зразків і взагалі нових бойових літаків, то це питання вимагає, звичайно, більшого часу. Але плани створення в Україні виробництва військової авіації є – можливо, я вважаю, в кооперації з партнерами з того ж блоку НАТО», – сказав він.