З 1 січня 2019 року набрав чинності закон, що передбачає посилення відповідальності за контрабанду лісу аж до тюремних термінів. Про це повідомляє Радіо НВ.джерело

Зміни були внесені в адміністративний, кримінальний, кримінально-процесуальний кодекси, а також до закону про підприємницьку діяльність з експорту лісу. Нове законодавство спрямоване на збереження екологічної безпеки України, а також на запобігання незаконному вивезенню лісоматеріалів.

Штраф за незаконну порубку, перевезення та зберігання лісоматеріалів зріс утричі і тепер становить від 15 до 30 неоподатковуваних мінімумів, а для посадових осіб – від 75 до 150 неоподатковуваних мінімумів. Якщо правопорушення повториться протягом року – штраф збільшиться в п’ять разів.

Зросли втричі і штрафи за пошкодження лісу стічними водами, хімічними речовинами і шкідливими викидами. За це доведеться заплатити від 30 до 90 неоподатковуваних мінімумів доходів, посадовим особам – від 150 до 250 неоподатковуваний мінімумів.

Нагадаємо, на початку жовтня 2018 року президент України Петро Порошенко підписав закон, який забороняє незаконну вирубку лісу. Таким чином, він схвалив підвищення штрафів за даний злочин.

Крім того, 6 вересня Рада криміналізувала контрабанду лісу-кругляка. Закон встановлює жорстку криміналізацію контрабанди лісу-кругляка і обмежує внутрішнє споживання необробленого лісоматеріалу 25 млн кубометрів на рік. Документ також містить пункт про заборону експорту паливної деревини.