Президент України Володимир Зеленський у відповідь на петицію за свою відставку заявив, що не може покинути свій пост по “об’єктивним і зрозумілим” причин. Про це в четвер, 6 червня, повідомляє видання “Бізнес.медіа” з посиланням на прес-службу глави держави.

“Шановні автори та підписанти петиції про мою відставку! Згідно з чинним законодавством повинен відповісти на ваше звернення і вимога. Кожен свідомий і відповідальний громадянин знає, що Конституція України чітко визначає умови, при яких Президент країни повинен покинути свій пост. Їх перелік зазначено в статті 108 основного Закону нашої з вами країни. Отже, “повноваження Президента України припиняються достроково увипадку:

1) відставки;

2) неможливості виконувати свої повноваження за станом здоров’я;

3) усунення з поста в порядку імпічменту;

4) смерті “.

З об’єктивних і, сподіваюся, зрозумілим вам причин покинути свій пост відповідно до пунктів 1, 2 і 4 я не можу “, – заявив Зеленський.
По-перше, я не можу знехтувати волею 73% виборців, які взяли участь в голосуванні в другому турі виборів Президента України і підтримали мою кандидатуру. По-друге, я, звичайно, втомлююся (особливо в старому офісі з привидами комунізму в шафах), але в цілому непогано себе почуваю. і планую і надалі підтримувати хорошу фізичну форму “, – зазначив він.

Разом з тим він запропонував підписантам петиції вимагати у народних депутатів якнайшвидшого голосування за проект закону про імпічмент, який Зеленський подав до Верховної Ради 29 травня.

“Підтримка народними обранцями цього законопроекту, яким я розпочинаю боротьбу за зняття недоторканності з усіх посадових осіб і процес жорсткого очищення влади від старих корумпованих політиків, дозволить вам добиватися моєї відставки законним, а головне – реальним способом”, – додав глава держави.

Також Зеленський зазначив, що розглянув петицію за відставку глави його адміністрації Андрія Богдана.

“Глава Адміністрації президента України призначається на посаду і звільняється з посади президентом України”, – підсумував Зеленський.