У Верховній Раді готують законопроект про кримінальну відповідальність за самовільне втручання у переговори з російськими чиновниками щодо звільнення українців.

Про це повідомив голова фракції “Голос” Сергій Рахманін на погоджувальній раді у понеділок.

“Депутатами фракції “Голос” уже доопрацьований і найближчим часом зареєстрований законопроект щодо криміналізації несанкціонованих перемовин із представниками країни-агресора.

Я думаю, що це питання теж має бути включене до порядку денного сесії – і, сподіваюся, буде розглянуто колегами”, – сказав Рахманін.

Про підтримку законопроекту вже заявили у групі “За майбутнє”.

“Підтримуємо законодавчу ініціативу про запровадження покарання за ведення переговорів від імені України не уповноваженими на це особами. Питанням визволення наших бранців із російського полону, переговорним процесом повинна займатися держава, а не політичні партії чи окремі політичні діячі на догоду власному піару.
За умов, коли так важко знайти спільну мову з країною-агресором щодо звільнення українських громадян із полону, втручання у процес переговорів сторонніх приватних осіб не наближає мир, а лише його віддаляє”, – сказав представник групи Тарас Батенко.