Голова комітету у закордонних справах Ганна Гопко вважає, що розгляд закону про державну мову спеціально затягують, бо після першого туру президентських виборів настрої з приводу цього законопроекту можуть помінятися. Про це заявила глава комітету Верховної Ради у закордонних справах Ганна Гопко журналістам у кулуарах парламенту, передає кореспондент Цензор.НЕТ.

Гопко підкреслила, що не дарма цей законопроект коментує навіть російське Міністерство закордонних справ.

«Ми бачимо «стурбованість» російського МЗС з приводу цього питання … Представники «Опоблоку» кожну свою поправку озвучують, а у них їх понад 700. Мало того, вони наполягають на озвучуванні інших поправок. У мене теж є близько 30 поправок. Я виступила тільки один раз і відмовилася далі виступати, розуміючи, що це просто затягування часу. Щоб заощадити час я відмовилася від озвучування своїх поправок», — зазначила вона.

Гопко назвала таке затягування спланованим шоу. Бо в депутатів була можливість узгодити всі поправки ще на засіданні робочої групи.

«На робочій групі, коли всі ці поправки зводили в купу, ніхто не приходив на засідання. А зараз спеціально затягують, щоб до першого туру президентських виборів цей закон не почали голосувати. Розуміючи, що після 31 березня в сесійній залі можуть помінятися настрої з приводу голосування за цей закон», — сказала Гопко.

Нагадаємо, Верховна Рада 4 жовтня 2018 року після складних дискусій підтримала за основу один з мовних законопроектів — № 5670-д. Документ визначає українську мову єдиною державною і містить перелік громадян, які зобов’язані нею володіти.

Источник